Zabiegi urodowe i relaksujące w Naturalreha

Maseczka liftingująca z pijawek.

Za sprawą bogactwa hirudozwiązków pijawka lekarska jest coraz częściej stosowana w kosmetyce estetycznej. Wykorzystuje się je do upiększania ciała i hamowania procesów starzenia skóry od bardzo dawna. Maseczki z domieszką różnych olejków stosowały gejsze, Hrabina Potocka stawiała je, by wyglądać młodziej, a obecnie do korzysta z zabiegów przyznaje wiele celebrytów np. Deni Mooore. Aktorka potwierdziła, że terapia pijawkami to jest "odkrycie" źródła zdrowia i piękna.  Ewa Kasprzyk, która także korzysta z pijawek wypowiedziała się o nich następująco: "Wierzę, że odmładzają, pomagają zachować urodę i dobre samopoczucie (...) Tego zaś, że wzmacniają odporność, jestem pewna, bo przed zabiegami często chorowałam, a teraz wcale". Hirudozwiazki działają odmładzająco, gdyż są mocnymi antyoksydantami. Lipidy, związki przeciwzakrzepowe, przeciwzapalne, kwasy fosfatydowe, wolne kwasy tłuszczowe, fosfolipazy, serotonina, kortyzol to tylko niektóre substancje wpływające na stan napięcia skory, jej ukrwienia i dotlenienia. Terapia pijawką w schorzeniach dermatologicznych potwierdzona jest badaniami leczeniu przebarwień, trądziku, egzemy, łagodzenia łuszczycy, dodatkowo zmniejsza nadmierna produkcje sebum, zapobiega zatykaniu się przewodów gruczołów łojowych, działa antybakteryjnie, stymuluje odnowę komórkowa naskórka i nawilża skórę.Krew pacjenta pobrana w czasie zabiegu hirudoterapii jest wspaniale działającą maseczką liftingującą. W metodyce krew wyciśniętą z pijawki aplikuje się na oczyszczoną twarz i dekolt z pominięciem oczu. Pozostawiamy na ok 15-20 min, następnie zmywamy letnia wodą. Działanie maseczki to:

  • wygładzona skóra,
  • poprawiony koloryt,
  • nasycenie skory substancjami odżywczymi i tlenem,
  • stymulacja produkcji elastyny i kolagenu,
  • działanie tonizujące i kojące podrażnienia,
  • cera wyglądająca młodziej, rozświetlona i gładka,

Już po pierwszym zastosowaniu maseczki skóra jest bardziej napięta, nawilżona i gładka, często jest przyrównywana do tekstury skóry niemowlaka. Staje się ona delikatniejsza, usuwane są płytkie zmarszczki i przebarwienia. Druga kuracja wzmacnia działanie pierwszej, a następna utrwala na długi czas efektywność poprzednich. Terapia pijawką to rewitalizacja całego organizmu ze szczególnym uwzględnieniem skóry twarzy.

Masaż antycellulitowy bańką chińską.

Cellulit mimo że jest głównie defektem kosmetycznym, może spowodować poważne konsekwencje fizyczny np. nieprawidłowe funkcjonowanie żył oraz psychiczne- obniżone poczucie własnej wartości. Na jego obecność przyczynia się np. niezdrowe odżywianie, brak ruchu, siedzący tryb życia ,sprawy hormonalne, zaburzenia funkcjonowania wiele narządów i układów w organizmie. Masaż bańką chińską świetnie sprawdza się jako zabieg ujędrniający, modelujący i antycellulitowy. Terapie wykonuje się na wcześniej naoliwioną skórę, zasysamy bańkę i wykonujmy specjalne techniki, od których zależy efekt końcowy. Masaż trwa 15-30 minut, należy go wykonać w seriach, nie częściej niż 3 razy w tygodniu. Seria zabiegów wynosi 10-20, natomiast profilaktycznie stosowany jest przynajmniej raz w tygodniu. Czasami pozostałością po zabiegu są małe siniaki lub wybroczyny, które same znikają. Efektywność zabiegu to kwesta indywidualna, zależna od jakości tkanki podskórnej i stopnia cellulitu. Masaż ten poprawia krążenie, działając na wydalanie produktów przemiany materii, toksyn, dodatkowo wzrasta przemiana materii i procesy lipidowe dając redukcje cellulitu i obrzęków. Dodatkowo pobudzane są fibroblasty do produkowania kolagenu oraz elastyny wpływając na sprężystość skóry. Obserwujemy wyraźną poprawę jakości i faktury skóry, poprawia jej kolorytu, zmniejszenie obwodu ciała, a dodatkowo działanie uspokajające i relaksujące. Jest to jeden z najszybszych sposobów walki z cellulitem!

Masaż Shiatsu 

To starożytna sztuka uzdrawianie dotykiem, opierającej się o wiedzę medycyny chińskiej. To także zabieg japoński, gdzie wykorzystujemy głównie techniki masażu klasycznego, ćwiczenia wzmacniające i powiększające zakres stawowy. Masaż ten jest pełnoprawną formą terapii zatwierdzoną przez ministerstwo Zdrowia w Japonii w 1995 roku. Całość trwa ok 1,5 godziny Techniki są stosowane holistyczne na różne jednostki chorobowe, szczególnie w tzw. schorzeniach cywilizacyjnych (stres, przemęczenie, nadciśnienie, bezsenność, bóle głowy). W Shiatsu stosowane jest rozciąganie oraz uciski ciała w celu odblokowania energetyki, poprawy krążenia, polepszenia postawy oraz psychiczno- fizycznej homeostazy. Masuje się głównie kciukami, dłońmi oraz stopami co stanowi swoistą komunikacje przez dotyk. Jest to praca z ciałem, głównie na meridianach, a terapia przeplata się tu z diagnozą. Słowo Shiatsu oznacza dosłownie nacisk palcem i dokładnie wyraża metodykę zabiegu. Podobnie jak inne wschodnie masaże, jego celem jest głęboka relaksacja, poprawa wewnętrznej energetyki i przywrócenie harmonii w ciele.« Siedzenie dynamiczne i ćwiczenia na piłce Hallux valgus- postępowanie terapeutyczne + ćwiczenia »

Kopiowanie w celach komercyjnych lub nieprywatnych i rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną, czy elektroniczną jest zabronione, chyba że zostało inaczej uzgodnione z autorem.