Zestaw ćwiczeń przy biurku

W pracy spędzamy mnóstwo czasu, nawet czasem za dużo, więc szczególnie tam trzeba dbać o kręgosłup. Oprócz właściwego siedzenia i ergonomii pracy powinnyśmy także wykonywać ćwiczenia ruchowe. Należy zaznaczyć, iż podstawową funkcją kręgosłupa jest ruch, zatem odpowiednia codzienna aktywność jest podstawą profilaktyki chroniącej przed bólami.

Poniżej prezentuje zestaw ćwiczeń biurowych, które można wykonać je bez specjalistycznego sprzętu, i na ograniczonej powierzchni. Celem jest wzmocnienie mięśni stabilizujących kręgosłup, wyrównanie ciśnienia dyskowego, poprawa koordynacji a także ożywienie i mobilizacja organizmu. Powinno się ćwiczyć kilka razy dziennie, szczególnie po jakieś długotrwałej pozycji, systematyczność jest sprawą kluczową,.Warto pamiętać o regularnych oddechach, gdy ćwiczenia spowodują dodatkowy ból należy ich zaniechać, zwykle wykonujemy 10 razy każde. Wszyscy zatem musimy się ruszać, wybrane ćwiczenia są dla realnych ludzi, którzy mogą je włączyć w swój grafik pracy. 
« Ćwiczenia przy bólach odcinka lędźwiowego Siedzenie dynamiczne i ćwiczenia na piłce »

Kopiowanie w celach komercyjnych lub nieprywatnych i rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną, czy elektroniczną jest zabronione, chyba że zostało inaczej uzgodnione z autorem.