Terapia manualna Kaltenborna i Evjentha

Metoda opracowana przez norweskich fizjoterapeutów: Freddyego M. Kaltenborna i Olafa Evjentha. Twórcy zaproponowali całościowy system badania oraz leczenia pacjentów z ortopedycznymi dysfunkcjami  w obrębie narządu ruchu.

Terapeuci zajmują się dysfunkcjami w układzie mięśniowym o raz kostnym, stosując techniki mające na celu zmniejszenie bólu, poprawie ruchomości a także zmniejszenie ruchomości w stawach hipermobilnych. Narzędziami, wykorzystywanymi do tego są m.in. techniki masażu poprzecznego i funkcyjnego, wykorzystywanie trakcji, mobilizacji, manipulacji na stawach, mobilizacje tkanki miękkiej i tkanki, ćwiczenia poprawiające ruchomość stawową nerwowej a także integralną część terapii czyli udział pacjenta poprzez jego edukacje, udzielenie informacji oraz instruktażu zaleconych ćwiczeń.

Metoda ma bardzo szerokie zastosowanie w dolegliwościach ortopedycznych, bólów kręgosłupa i stawów obwodowych powstających na skutek zmian pourazowych czy zwyrodnieniowych

        
Punkty spustowe »

Kopiowanie w celach komercyjnych lub nieprywatnych i rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną, czy elektroniczną jest zabronione, chyba że zostało inaczej uzgodnione z autorem.